• Dzień Pluszowego Misia

• Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

• Konkurs plastyczny pt. "Jesień"

• W listopadzie  ogłoszono konkurs plastyczny pt. „Jesień”. Celem konkursu  było pobudzanie i rozwijanie wyobraźni, twórczego myślenia, koncentracji uwagi i kształtowanie  zdolności manualnych.

Zadaniem dzieci było stworzenie kompozycji inspirowanych wyobraźnią, których motywem przewodnim  było piękno jesiennej przyrody wraz z bogactwem jej barw, kształtów. Uczestnicy wykazali się twórczym potencjałem

Na konkurs wpłynęło 21 prac wyróżniających się estetycznym wykonaniem i różnorodnością.

• 11 Listopada

• Wiemy, że nasz kraj ma ponad tysiąc lat i że mamy bogatą tradycję i historię. Wiemy też, że wielu polskich rycerzy, żołnierzy i innych bohaterów poświęciło swoje życie, by uratować kraj w czasie wojen, gdy atakowały Polskę inne kraje.

Teraz cieszymy się, że możemy żyć w wolnym, swoim kraju i że mamy pokój, możemy spokojnie się uczyć, pracować i sami o sobie decydować wybierając władze w wyborach i mogąc mówić i pisać po polsku. Aby przetrwał nasz naród, musimy wiedzieć o tym wszystkim, szanować naszą historię i tradycję oraz kiedyś przekazać tę wiedzę swoim dzieciom, a te dzieci – swoim dzieciom….

Niech żyje Polska!

• Czasowe zamknięcie przedszkola

• DRODZY RODZICE

Informuję, że ze względu na chorobę COVID-19 i kwarantannę  pracowników bloku kuchennego oddziały przedszkolne naszej placówki zostają zamknięte  od 3 grudnia  do 8 grudnia br. W tym czasie zajęcia z dziećmi  będą prowadzone  w trybie  zdalnym.

Grażyna Lewandowska

• W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
        Witamy serdecznie chłopaka każdego.
        Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
        Innych przyjemności już nawet nie zliczę!

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały. Nie brakło także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

• Dzień Głośnego Czytania

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada na 29 września. To święto, którego uczestnikami powinny być przede wszystkim dzieci. Tego dnia w roli lektorki wystąpił nauczyciel przedszkola nasza pani Madzia ߘ꠫tóra czytała dzieciom. Miłym przerywnikiem głośnego czytania były rozmowy, dzieci uczestniczyły z dużym entuzjazmem. Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności: w domu, w przedszkolu i w szkole. O przyszłości naszego kraju zadecyduje poziom ludzi, których wychowujemy dziś. Nauczyciele mają nadzieję, że ta akcja zachęci przedszkolaków, uczniów i ich rodziców do częstego wspólnego czytania.