• 11 Listopada

• „Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski,

mamy różne zainteresowania,

ale łączy nas jeden cel.

Cel ten to Ojczyna, dla której chcemy żyć i pracować”.

R. Dmowski, Myśli nowoczesnego Polaka (1903 r.)

11 Listopada to święto państwowe, obchodzone dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów.  Co roku Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w Polsce obchodzone jest bardzo uroczyście. W większych miastach odbywają się specjalne defilady, koncerty, na których można usłyszeć patriotyczne pieśni oraz obejrzeć inscenizacje historyczne przygotowane przez różne grupy rekonstrukcyjne.

W naszej szkole ten dzień ma również szczególny charakter. W galowych strojach z własnoręcznie przygotowanymi kotylionami spotykamy się w szkolnej auli na uroczystej akademii, by odśpiewać hymn i obejrzeć przedstawienie przygotowane przez naszych starszych kolegów.  Niestety w tym roku sytuacja w kraju związana z epidemią uniemożliwiła nam świętowanie w sposób, do którego się już przyzwyczailiśmy. Postarajmy się więc, pomimo ograniczeń, uczcić ten dzień w równie piękny sposób.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 8 października 2020 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2020/2021. Dzień oddania głosów poprzedziła prezentacja kandydatów w formie samodzielnie wykonanych plakatów. Mieliśmy więc szansę poznać ich pomysły, propozycje działań oraz dowiedzieć się czegoś więcej o nich samych.

Głosowanie, inaczej niż w poprzednich latach, odbyło się w w salach lekcyjnych. Uczniowie mogli oddać głos nie opuszczając swojej klasy. Po zakończonym głosowaniu, komisja w składzie Maja Lender, Julia Soniak oraz Wiktoria Kulot , zliczyła głosy.

Wyniki:

·         Przewodnicząca: Amelia Szczesna – uczennica klasy VIIIa

·         Zastępca: Bruno Korpysa – uczeń klasy VIIIb

·         Sekretarz: Anita Albartowicz – uczennica klasy VIIc

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy.